Misja strony

Witajcie

Celem strony jest przybliżenie czytelnikom zagadnień związanych z programowaniem aplikacji webowych, ich bezpieczeństwem oraz nowymi i mniej znanymi technologiami.

Zawodowo zajmuję się pisaniem użytkowych aplikacji webowych. Głównie wykorzystuję do tego język PHP, języki znacznikowe oraz język javascript wraz jego frameworkami. Staram jednak nie ograniczać się tylko i wyłącznie do wyżej wymienionego zestawu. Na bieżąco poszerzam swoją wiedzę i tą wiedzą chciałbym się dzielić na tej stronie. Mam szczerą nadzieję, że wraz z jej rozwojem podniosą się zarówno Wasze jak i moje kompetencje.

Na stronie mam zamiar poruszać tematy związane przede wszystkim z programowaniem i bezpieczeństwem. Jako informatyk z wykształcenia, chciałbym zaznajomić Czytelników ze standardami języków programowania, konwencjami zapisu, ciekawymi przypadkami w czasie programowania i radzeniem sobie z błędami. Ponadto chciałbym pokazać jak zabezpieczać aplikacje przed atakami, w jakie sposób debugować aplikację w różnych językach. Oprócz tego chciałbym rozwinąć tematy związane z językiem javascript (jQuery,AngularJs,PhantomJs i inne). Poznać nowe i mało znane, albo jeszcze mało znane języki i rozwiązania techniczne. Zagłębić się w świat serwerowych języków skryptowych takich jak PHP, Python a może nawet Ruby i ASP. Co więcej, istnieje cała gama frameworków dla każdego z tych języków, które są równie ciekawe i bogate.

Tematów jest wiele i większość z nich jest warta uwagi. Programista to zawód, który umożliwia naukę przez całe życie i nadal możesz być amatorem i autorytetem równocześnie. W związku z czym nie pozostaje mi nic innego jak przystąpić do dzieła.

Miłego czytania i powodzenia.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.